Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Już po raz szósty na kortach tenisowych III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży został rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek "Piątuś Cup", w którym rywalizowało 12 młodych zawodniczek z całego kraju. Stawką, oprócz pucharów i nagród rzeczowych, były także bardzo cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Tenisa.

Jak informuje dr Tomasz Waldziński – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Return” w Łomży oraz pomysłodawca wydarzenia - tegoroczny turniej odbywał się z zachowaniem wymaganego rygoru sanitarnego wprowadzonego w związku z pandemią SARS CoV-2. Polski Związek Tenisa, Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Zdrowia dało zielone światło dla organizacji zawodów tenisowych o ile organizatorzy spełnią określone wymogi sanitarne. Jednym z nich było zapewnienie minimalnej odległości pięciu metrów pomiędzy kortami. Położone na różnych poziomach i w znacznej odległości od siebie korty III Liceum Ogólnokształcącego spełniały wszystkie „covidowe” wymogi co umożliwiło organizację kolejnej edycji „Piątuś Cup”. Nad pełnym bezpieczeństwem zawodniczek i zgromadzonej publiczności czuwała zaś Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Rozgrywany cyklicznie od 2015 roku turniej po raz kolejny ściągnął do Łomży zawodniczki z całej Polski. W szranki stanęły młode sportsmenki z Podlasia, Mazowsza, Warmii i Wielkopolski. Uczniowski Klub Sportowy „Return” w Łomży reprezentowała Aniela Galińska.

W fazie eliminacyjnej zmagania rozgrywane były w systemie grupowym, w którym zawodniczki podzielono na cztery, trzyosobowe grupy. Każda z tenisistek miała do rozegrania trzy mecze. Finał natomiast przeprowadzono systemem pucharowym.

Tegoroczne zmagania wygrała Zuzanna Zembrzuska ze stołecznego klubu KT Warszawianka Warszawa która w finale pokonała 3:6 6:1 (10-8) Natalię Chylińską z Avii Świdnik zyskując oprócz trofeum zwycięzcy także kolejne punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Tenisowego w kategorii „Skrzatki” – dziewczęta do lat 12.

Świetnie wypadła wychowanka UKS „Return” w Łomży Aniela Galińska, która klasę zaprezentowała już w pierwszym meczu odnosząc zwycięstwo 6:0 i 6:0 nad Elizą Tarasewicz z UKS Sokół – Asy Białystok. Pomimo porażki 2:6, 1:6 z dużo wyżej notowaną w rankingu PZT Natalią Chylińską z Avii Świdnik, kolejne zwycięstwo 6:2, 6:2 nad Nelą Pietrzak z KKS 1925 Kalisz dało łomżyniance trzecią lokatę i miejsce na podium, ex aequo z Igą Piotrowską ze Stowarzyszenia Morelowa Tennis Club Warszawa.

Organizatorami wydarzenia było łomżyńskie III Liceum Ogólnokształcące oraz Uczniowski Klub Sportowy „Return” w Łomży, zaś wsparcia finansowego udzieliło Miasto Łomża oraz OSM Piątnica, która jest też tytularnym sponsorem turnieju.


tekst i foto: Krzysztof Fabiszewski