Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży otrzymała trzy nowe ambulanse. Koszt zakupu pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 1,5 mln zł i został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Zakupione przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży ambulanse typu C zostały wyprodukowane na bazie samochodu Mercedes Benz Sprinter 419 i zostały wyposażone w nosze Medirol Extero, krzesełko kardiologiczne PENSI, defibrylator ZOLL X Series. Jeden z zakupionych ambulansów trafi do filii łomżyńskiej WSPR w Wysokiem Mazowieckiem, kolejny do Zambrowa, a trzeci pozostanie w pogotowiu w Łomży.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży Sławomir Szajda przypomina, że to kolejne nowe ambulanse, które ta jednostka otrzymała. Na początku tego roku karetki przekazało Ministerstwo Zdrowia. - Dzięki życzliwości i wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, mamy przekazane w ramach projektu trzy kolejne ambulanse, które w tej chwili znacząco poprawiają naszą sytuację jeżeli chodzi o tabor związany z systemem ratownictwa medycznego. W tej chwili praktycznie można powiedzieć, że niezależnie od tego, czy będziemy mówili o systemowych czy nie, jeżdżących mamy około 21 ambulansów – podkreśla dyrektor Sławomir Szajda dodając, że wsparcie w postaci nowych ambulansów jest bardzo ważnym działaniem, dającym możliwość funkcjonowania pogotowia w czasie epidemii koronawirusa.

- Cieszą kolejne karetki, jest sporo tego sprzętu, jesteśmy szczęśliwi, że nasi mieszkańcy mogą liczyć na Pogotowie Ratunkowe, że oni w tym boju koronawirusowym, w tej pandemii spisali się naprawdę bardzo dobrze. I tu trzeba gorąco podziękować wszystkim ludziom, którzy się przyczynili do tego, że ta pandemia nie rozwinęła się tak jak w innych krajach i za to serdecznie dziękujemy – mówił wicemarszałek Marek Olbryś przekazując klucze do nowych pojazdów.

Karetki zostały zakupione w ramach projektu pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”, realizowanego na kwotę ponad 56,1 mln zł przy udziale 90 % dofinansowania w kwocie 50,4 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.