Kierowca audi spowodował kolizję. Okazało się, że 37-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 16.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o kolizji, do której doszło na jednym z osiedli w Łomży. Sprawcą zdarzenia miał być kierujący audi, który cofając uderzył prawidłowo zaparkowanego mercedesa, następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci bardzo szybko zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 37-latek kierujący audi był pijany. Badanie alkometrem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. To, niestety, nie jedyny nietrzeźwy z wczoraj. Około godziny 11.00 na terenie gminy Zbójna patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli ciągnik rolniczy. Wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt, iż 59 – letni kierujący maszyną był pijany. Mężczyzna „wydmuchał” ponad promil. Jemu również zatrzymano prawo jazdy. Teraz obaj za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.