Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Kolejne środki z województwa dla Łomży
Publiczne Przedszkole nr 14, to tam powstanie trzeci żłobek w mieście
Kwotę 804 285,75 zł otrzymało Miasto Łomża na utworzenie żłobka przy Publicznym Przedszkolu nr 14. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Będzie to trzecia tego typu placówka nad Narwią.

W Łomży jest niewystarczająca ilość miejsc w żłobkach miejskich i samorząd miasta szukał różnych sposobów, aby tę sytuację polepszyć. - To nasz duży sukces, że otrzymaliśmy te środki. Polityka prorodzinna jest niezwykle istotna – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski wymieniając już wcześniejsze działania jakie podjął w tym kierunku m.in. samorządowe becikowe, bezpłatne przejazdy komunikacją miejska dla uczniów, czy kluczowe inwestycje w placówkach oświatowych w tym termomodernizacje przedszkoli, szkół i budowy pionów kuchennych – SP 1, SP 9, SP 10.

Projekt "Nowe miejsca opieki w Łomżyńskim żłobku" przewiduje remontowane pomieszczeń żłobka, zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zatrudnienie 3 opiekunek oraz powstanie 25 miejsc opieki żłobkowej dla dzieci do 3. roku życia – mówi Dariusz Budrowski odpowiedzialny za napisanie projektu, którego całkowita wartość wynosi 946 218,75 zł. Realizacja zaplanowana jest w okresie od 1 sierpnia 2020 roku do 21 lipca 2022 roku.

W Polsce w ostatnich latach zauważalny jest już niż demograficzny i jak dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski, rolą samorządu jest stwarzanie dogodnych warunków dla rodzin.