Prezydent czytał dzieciom w
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały "niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek"
  • Prezydent czytał dzieciom w
Bajkę pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" przeczytał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski uczniom klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Projekt ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci.

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" to ogólnopolski projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas 1-3, który ma zachęcić dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną. Jego realizacja rozpoczęła się w październiku tego roku i potrwa do końca kwietnia 2020.

- Główne założenia projektu to zmiana sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, zaangażowanie uczniów w aktywne działania oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem – mówi Monika Kalinowska, jedna z koordynatorek projektu z "Dwójki". - Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i polegają na czytaniu lektury przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości – dodaje Magdalena Zaczek, druga z koordynatorek.

W podziękowaniu za przybycie dzieci wręczyły prezydentowi kwiaty oraz podpisany przez nich egzemplarz czytanej lektury. Ze swojej strony włodarz miasta przekazał im kolorowanki nawiązujące do zabytków Łomży oraz słodkie upominki.