Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Dzielnicowi podczas kontroli miejsca zgłoszonego przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zauważyli mężczyznę, który wyrzucił worek ze śmieciami przy drodze gminnej na oznaczonym w tym miejscu „dzikim wysypisku śmieci”. Za swoje zachowanie 26-latek odpowiadał będzie przed sądem.

Wczoraj dzielnicowi z Posterunków Policji w Piątnicy oraz Jedwabnem, kontrolowali miejsca wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przejeżdżając w pobliżu jednego z punktów naniesionych na Mapie w gminie Piątnica, zauważyli mężczyznę, który wypakował worek z odpadami z bagażnika samochodu i wyrzucił go na „dzikim wysypisku śmieci”. Policjanci widząc zachowanie mężczyzny, natychmiast podjęli wobec niego interwencję. W sprawie wykroczenia skierują teraz wniosek do sądu o ukaranie 26-latka za zaśmiecanie tego miejsca.

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego, funkcjonariusze otrzymali 195 zgłoszeń dotyczących „dzikich wysypisk śmieci”. 123 lokalizacje zostały potwierdzone, a w 52 przypadkach dzielnicowi doprowadzili do usunięcia nieczystości i odpadów. W pozostałych miejscach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie.