Już po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się gala boksu zawodowego Knockout Boxing Night. W spotkaniu dotyczącym organizacji kolejnego dużego widowiska sportowego w Łomży wziął udział Andrzej Wasilewski, największy promotor boksu w Polsce z grupy Knockout Promotions.

Knockout Boxing Night zagości w Łomży po raz trzeci. We wrześniu 2018 r. pas mistrza Europy EBU w wadze średniej obronił Kamil Szeremeta, a w marcu 2019 r. w walce wieczoru Krzysztof „Diablo” Włodarczyk na punkty pokonał Alexandru Jura z Rumunii.

Promotor Grupy Knockout Promotions Andrzej Wasilewski przyznał, że organizacja gali pod marką Knockout Boxing Night na terenie Łomży jest wielką zasługą prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, osobiście wielbiciela sportu, w tym także sportów walki. – Pan Prezydent jest przykładem, że aktywni włodarze miast mają wpływ na rozwój naszej dyscypliny i z tego powodu z przyjemnością po raz kolejny gościć będziemy w Łomży. Jest to miasto średniej wielkości, ale ze wspaniałą atmosferą i wspaniałymi kibicami – poinformował promotor Knockout Promotions.

- Zainteresowanie tą dyscypliną pokazuje, że w naszym mieście można i warto organizować tego typu wydarzenia. Ponadto jest to doskonała okazja do promocji Łomży poprzez sport na bardzo wysokim poziomie – mówił podczas spotkania prezydent Mariusz Chrzanowski.

Organizacja gali Knockout Boxing Night planowana jest na marzec-kwiecień 2020 r. Podobnie jak jej trzecia i szósta edycja odbędzie się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18 w Łomży.

Czy możliwy występ Artura Szpilki lub byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego zachęci naszych kibiców do przyjścia na halę? Zobaczymy!


tekst i foto: Łukasz Chełchowski