Policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy wczoraj w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50km/h. Miejsce, w którym kontrole prędkości prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Łomży, wskazane zostało przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzili wczoraj kontrole prędkości w miejscowości Nowa Kubra w gminie Przytuły. Miejscowość położona jest na odcinku drogi wojewódzkiej nr 668. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości”. Obawy mieszkańców potwierdzają wyniki policyjnych kontroli prędkości. Przed godziną 11:00 został tam zatrzymany 38-latek kierujący renault, który jechał z prędkością 109km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 59km/h, natomiast niespełna pół godziny później – 37-letni kierowca bmw, jadący z prędkością aż o 68km/h większą niż obowiązująca. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostało prawo jazdy, a na ich konta trafiły punkty karne. Nie obyło się też bez mandatu.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów oraz warunków panujących na drodze. Przypominają także, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.