Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

W niedzielę 8 września o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Po raz pierwszy w Łomży – wystąpi słynna Litewska Orkiestra Kameralna. A jako solista – młody, ale bardzo utytułowany oboista, laureat wielu międzynarodowych konkursów. To będzie wspaniały wieczór! Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

Lietuvos Kamerinis Orkestras powstała 23 kwietnia 1960 roku. Przez wiele lat swojego istnienia koncertowała na całym świecie występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych pod batutą najznakomitszych dyrygentów. Koncertmistrzem i dyrektorem artystycznym orkiestry jest Sergej Krylov.

Sergej Krylov jest absolwentem Centralnej Szkoły Muzycznej w Moskwie przy Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego oraz Akademii Muzycznej w Cremonie we Włoszech, gdzie studiował w klasie legendarnego S. Accardo. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Lipsku, Cremonie i Wiedniu.

Pijus Paškevičius jest młodym, ale bardzo utytułowanym oboistą. Obecnie studiuje w J.Tallat-Kelpšos Conservatoire w Wilnie. Od 2013 roku jest stypendystą Fundacji Mścisława Roztropowicza. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych. Koncertuje na Litwie oraz w Rosji i Szwajcarii.

Więcej informacji oraz program całego festiwalu pod linkiem: http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/sacrum-et-musica.html.

Źródło: FKWL