Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego w najbliższą sobotę rozpoczną zmagania w IV lidze, w której występują drużyny z województwa podlaskiego. Po spadku z III ligi, w której rywalizowały zespoły z czterech województw, niemożliwe stało się w tym roku wsparcie klubu środkami w ramach promocji miasta. W ubiegłym roku była to kwota 250 tys. zł.

Zespół w nowym sezonie budowany jest w większości z młodych zawodników z Łomży oraz najbliższego regionu. Chcąc zatrzymać uczących się młodych piłkarzy w naszym mieście oraz zachęcić ich do łączenia edukacji z uprawianiem sportu, z inicjatywy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na najbliższe posiedzenie Rady Miejskiej skierowany zostanie wniosek w sprawie włączenia młodych zawodników ŁKS-u, którzy uczą się lub studiują, do programu miejskich stypendiów. Prezydent zamierza zabezpieczyć na ten cel środki na ufundowania jedenastu miesięcznych stypendiów w kwocie 500 zł, które piłkarze otrzymywaliby przez okres dwunastu miesięcy.

- Mamy nadzieję, że zachęci to naszych piłkarzy do kontynuowania swojej piłkarskiej przygody z Łomżyńskim Klubem Sportowym i pozwoli pogodzić edukację ze sportowym rozwojem swojej pasji – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że piłka nożna ma niezwykle istotne znaczenie nie tylko w lokalnej społeczności, ale też w skali kraju, o czym świadczą działania i środki finansowe podejmowane przez polski rząd czy spółki Skarbu Państwa. Przypomina, że z budżetu miasta przekazywane są ogromne środki na zapewnienie dzieciom i młodzieży jak najlepszych warunków do uprawia tej dyscypliny sportu w naszym mieście. W tym celu Młodzieżowy ŁKS w ubiegłym roku otrzymał prawie 140 tys. zł, a w bieżącym roku jest to aż 250 tys. zł.

Dlatego ważne jest, aby młodzi piłkarze przechodzący z wieku juniora do seniora, przez lata rozwijający swoją pasję w drużynach młodzieżowych, mieli możliwość dalszego rozwoju i gry w piłkę w swoim rodzinnym mieście. - Jestem przekonany, że budowanie Łomżyńskiego Klubu Sportowego w oparciu o wychowanków, może w niedalekiej przyszłości przysłużyć się klubowi i pozwoli powrócić na poziom co najmniej III ligi – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że w przypadku awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, stypendia przyznawane piłkarzom przez miasto mogą ulec zwiększeniu.

Terminarz domowych meczów ŁKS 1926 Łomża w rundzie jesiennej czwartej ligi sezonu 2019/2020:
23.08.2019, g. 17:30 – ŁKS Łomża – Wissa Szczuczyn
7.09.2019, g. 16:00 – ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok
22.09.2019, g. 16:00 – ŁKS Łomża – Dąb Dąbrowa Białostocka
5.10.2019, g. 15:00 – ŁKS Łomża – KS Michałowo
19.10.2019, g. 15:00 – ŁKS Łomża – Krypnianka Krypno
3.11.2019, g. 13:00 – ŁKS Łomża – Sparta Szepietowo
16.11.2019, g. 13:00 – ŁKS Łomża – Promień Mońki1000 Znaków do wykorzystania