Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Osiem koncertowych dni, dwa spektakle teatralne dla dzieci, legendy scen jazzowych, rockowych i country - to tegoroczna Cafe Kultura na Starym Rynku, organizowana przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Kolejna odsłona imprezy zaczyna się już dziś (7.08), koncertem Całej Góry Barwinków!

Cała Góra Barwinków to zespół istniejący na polskiej scenie nurtu reggae i ska od 22 lat. W środę, 7. sierpnia o 18.00 wystąpi w ogródku Cafe Kultura na Starym Rynku.

Czwartkowy wieczór (8.08) powinien przyciągnąć na łomżyńską Starówkę fanów „muzyki duszy”- w Cafe Kultura zagrają Electric Groove Gang i Joanna Kwaśnik, specjalizujący się w jazzowo- soulowych brzmieniach.

Kolejne dni muzycznej imprezy będą należały do zespołów The Crackers (piątek, 9.08), Kapeli Brodów (sobota, 10.08) i Michała Sołtana oraz Tymona Tymańskiego (niedziela, 11.08). Każdy koncert rozpoczyna się o 18.00, a już o 17.15 ze Starego Rynku rusza Kulturalny Autobus, który przejeżdżając trasą popularnej linii MPK numer 10, dowiezie mieszkańców na miejsce koncertów.

Imprezom muzycznym towarzyszą spektakle i warsztaty teatralna dla najmłodszych. W najbliższą niedzielę (11.08) o 10.00 Teatr Falkoshow zagra spektakl „O Szewczyku, co smoka wawelskiego pokonał”.

Do tej pory w ogródku Cafe Kultura wystąpili: Skicki- Skiuk, legenda muzyki country Honky Tonk Brothers, Almost Jazz Group i Tricolage, a o „Przygodach kropli wody”, teatralnym językiem, opowiedział Adam Walny.

Bogatszy, niż do tej pory, program Cafe Kultura to zasługa dofinansowania imprezy przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MDK-DŚT pozyskał na ten cel 59.000zł.
Szczegółowy harmonogram koncertów i rozkład jazdy Kulturalnego Autobusu można znaleźć na stronie internetowej MDK- DŚT.


tekst: Paulina Waszelewska
foto: Jerzy Chaberek1000 Znaków do wykorzystania