Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

  • Letni Park Rozrywki przy Parku Wodnym
Letni Park Rozrywki obok Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego zorganizuje w tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W jego ofercie znajdzie się m.in. basen odkryty oraz dmuchany plac zabaw dla dzieci. Otwarcie wodnych rekreacji planowane jest na środę 19 czerwca 2019 r. W tym dniu korzystanie z Letniego Parku Rozrywki będzie bezpłatne. Napowietrzne usługi Parku Wodnego dostępne będą do 31 sierpnia br.

Podczas tegorocznych wakacji mieszkańcy miasta będą mieli możliwość skorzystania z basenu odkrytego o wymiarach 12,7m x 6,6m o głębokości 1,1m z płaskim dnem oraz stojącą czystą wodą, która przeszła badania mikrobiologiczne. Letni Park Rozrywki to miejsce, gdzie oprócz basenu otwartego i dmuchanego placu zabaw znajdzie się zjeżdżalnia „Plac zabaw z Małpką”, tor przeszkód „Cyrk” oraz dmuchany tor przeszkód dla najmłodszych „Arena Wrażeń”.

Ponadto prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zwrócił się z wnioskiem do Rady Miejskiej o przyznanie dodatkowych środków finansowych na zakup basenu odkrytego dla dzieci. Docelowo byłby on uzupełnieniem oferty dla najmłodszych użytkowników o basen o wymiarach 8m x 14m i głębokości 0,6 cm wraz ze zjeżdżalnią o wysokości 1,5 m.

Miejsce Letniego Parku Rozrywki zostało już obsypane płukanym piaskiem o granulacji odpowiadającej piaskowi rzecznemu. W jego strefie umieszczone zostaną także przebieralnie, parasole zabezpieczające przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz leżaki. Korzystanie z wodnego relaksu odbywać się będzie pod nadzorem ratowników, a w basenie utrzymane zostaną standardy jakości wody używanej w miejskich pływalniach.

Sezonowy Basen Odkryty i Letni Park Rozrywki zostanie otwarty w środę 19 czerwca i będzie czynny do 31 sierpnia od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00. Regulamin i cenniki udostępnione zostaną na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.


tekst: Łukasz Chełchowski
foto: MOSiR1000 Znaków do wykorzystania