Dziesięciolecie powstania przedsiębiorstwa oraz przyznanie tytułu najbardziej innowacyjnej firmy w województwie podlaskim w zakresie zielonej energii były powodem spotkania prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego oraz Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia z Zarządem firmy Aquatech S.A. Działająca od 2009 r. firma swoją reputację buduje w sektorze zielonych technologii, a w ciągu ostatnich lat stała się jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie zdecentralizowanych technologii oczyszczania ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych.

W 2019 r. Aquatech S.A. z Łomży została nagrodzona w kategorii Wdrożenie Innowacyjnego Produktu w Zakresie Ochrony Środowiska 2018 Wschodniego Klastra Budowlanego oraz po raz trzeci została laureatem programu GREENEVO - programu Ministerstwa Środowiska, promującego najbardziej innowacyjne firmy „zielonego” sektora w Polsce (2014 & 2015, 2018). W roku 2015 zadebiutowała na giełdzie papierów wartościowych.

- Bardzo się cieszę, że na terenie naszego miasta działa firma w sektorze zielonych technologii, promująca swoją działalnością nasze miasto w kraju i na świecie - podkreślił prezydent Mariusz Chrzanowski. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego dodał, że sama firma, jak i branża są bardzo rozwojowe. - Takich firm w województwie podlaskim nam potrzeba i takie firmy będziemy wspierać – powiedział Marek Olbryś.

Członek zarządu Aquatech S.A. Wojciech Babiński zaprezentował zakład oraz poszczególne etapy procesu produkcyjnego. Następnie w krótkiej prezentacji opowiedział o działalności, rynkach zbytu i perspektywach rozwoju. Był też okolicznościowy tort.

Na koniec spotkania władze miasta jeszcze raz pogratulowały osiągnięć i życzyły dalszych sukcesów w działalności. Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dodał, że bardzo się cieszy, że Wojciech Babiński jest w zarządzie Rady Gospodarczej Prezydenta Miasta, gdyż bardzo liczy na jego zaangażowanie i kreatywne podejście do zadań postawionych przed Radą.