Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łomża

Na wniosek prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego, Rada Miejska Łomży podjęła w środę uchwałę o udzieleniu dotacji dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Wsparcie w wysokości 50 tys. zł przeznaczone zostanie na dofinansowanie zakupu oprogramowanie wspierającego bezpieczeństwo pacjentów i ich danych.

Choć Szpital Wojewódzki w Łomży jest jednostką, nad którą nadzór sprawuje samorząd województwa podlaskiego, to jego działalność często jest wspierana również z budżetu miasta. – Znajduje się on przecież na terenie Łomży, do tego leczy się w nim wielu naszych mieszkańców, dlatego uważam, że w miarę naszych możliwości, powinniśmy wspierać tę jednostkę w zakupach m.in. sprzętu medycznego – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski. Tym razem środki zostaną przeznaczone na zakup oprogramowania dedykowanego zapewnieniu pacjentom wysokiego bezpieczeństwa w aspekcie ich danych wrażliwych i osobowych poprzez stała kontrolę nad zachodzącymi zdarzeniami informatycznymi. – Zastosowane oprogramowanie umożliwi szpitalowi wprowadzenie pełnego nadzoru nad działaniem sprzętu komputerowego i wychwyceniem możliwej awarii, jeszcze przed jej wystąpieniem. Wpłynie to pozytywnie na skrócenie czasu oczekiwania pacjentów w kolejkach do rejestracji i na badania diagnostyczne – deklaruje Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.