• Aktualności

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży odwiedzili młodzież Gimnazjum nr 9 w Łomży, aby porozmawiać o zagrożeniach jakie niesie za sobą nawet jednorazowe użycie środka psychoaktywnego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci odnaleźli zaginioną 75-latkę. W poszukiwaniach brali udział także strażacy, poszukiwacze z Grupy Ratowniczej "Nadzieja" oraz mieszkańcy. Wyczerpana fizycznie starsza kobieta, jeszcze przed nadejściem zmroku trafiła pod opiekę lekarzy.

 • Zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pokazy i mecz piłki nożnej z udziałem drużyn Miasta Łomża i Reprezentacji Artystów Polskich. To główne atrakcje, jakie wpisane są w jubileusz 10-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Wydarzenie odbędzie się w piątek 24 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd.
  Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Dni Wielokulturowej Łomży „Pod Wspólnym Niebem”. To dwudniowe przedsięwzięcie kulturalne ma na celu przypomnienie, że Łomża do czasu II wojny światowej, a zwłaszcza w XIX wieku, była miastem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym. W chwili obecnej niewiele jednak pozostało trwałych śladów tej różnorodności kulturowej i religijnej.
  W ubiegłym tygodniu odbyło się drugie posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Łomża. Jej zadaniem jest doradzanie w sprawach przedsiębiorczości, ale również integracja środowiska przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych. Założyła ona również profil na portalu społecznościowym, służący do wzajemnej komunikacji lokalnych biznesmenów.
 • Aktualności

  Policjanci wzięli udział w „Dniach otwartych” jednej z łomżyńskich szkół średnich. Celem tego spotkania było zaprezentowanie specyfiki służby w Policji. Młodzież odwiedzająca mury Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży chętnie odwiedzała „niebieskie” stanowisko.

 • Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
  Prezydent Łomży ogłosił przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Spokojnej 96 oraz ul. Poznańskiej 3 w Łomży. Pierwsza z nich położona jest na obszarze przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wraz z zielenią towarzyszącą i urządzeniami rekreacyjnymi, natomiast druga pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z dopuszczeniem funkcji usługowej pod warunkiem nie powodowania uciążliwości dla przeznaczenia podstawowego. Przetargi na obie nieruchomości odbędą się 19 czerwca br.
  Masz pomysł na innowacyjny produkt czy rozwiązanie w swojej firmie? Planujesz prowadzenie prac badawczo-rozwojowych lub zakup ich wyników? Skorzystaj z grantów! Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza do uczestnictwa w seminarium informacyjnym „Granty na badania i rozwój – jak skutecznie pozyskać grant”, które odbędzie się w środę 29 maja 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Parku Przemysłowego Łomża Sp. z o.o., ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166 w Łomży. Celem spotkania jest zaprezentowanie zasad naboru wniosków o powierzenie grantu – omówienie kto może się ubiegać o grant oraz na co, ile i jak można pozyskać. Ponadto omówiona zostanie oferta sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich i PFRR kierowana do przedsiębiorstw.
  Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Swój głos mieszkańcy naszego miasta mogą oddać jednorazowo, wybierając maksymalnie trzy zadania z inicjatyw obywatelskich w trzech strefach oraz jedno zadanie zgłoszone w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. W razie wyboru większej liczby zadań lub w przypadku niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie, czy też braku daty lub czytelnego podpisu, głos będzie nieważny.
 • Aktualności

  Rozpoczęciu sezonu motocyklowego połączonego z ogólnopolską akcją zbiórki krwi „Motoserce” towarzyszyli policjanci z łomżyńskiej komendy. Mundurowi promowali bezpieczeństwo motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego oraz jak co roku, zapewnili bezpieczeństwo miłośników motocykli podczas ich widowiskowego przejazdu ulicami miasta.

 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci wzięli udział w sobotnim wydarzeniu jakim była Noc Muzeów. Funkcjonariuszy można było spotkać w Sądzie Okręgowym i Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Odwiedzający policyjne stanowiska mogli obejrzeć radiowozy wykorzystywane w służbie, porozmawiać z policjantami o ich codziennej pracy a także dowiedzieć się jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Dziś hasło „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” wybrzmiało na spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z przedstawicielami łomżyńskiego Sanepidu odwiedzili uczniów klas V - VIII, aby uświadamiać ich jakie zagrożenia niesie za sobą nawet jednorazowe użycie środka psychoaktywnego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 • Srebrna farba do drewna: dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

  Srebrna farba do drewna zyskuje coraz większą popularność. Każdego roku pojawiają się nowi chętni, aby pomalować na srebrno drewniane elementy wyposażenia wnętrz w swoim domu. Wszystko przez to, że podobne środki do impregnacji drewna nie tylko zabezpieczają je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale także sprawiają, że prezentują się one nad wyraz elegancko. Warto pamiętać, że obecne trendy w modzie wskazują na to, że jedynym ograniczeniem podczas projektowania przestrzeni w domu, powinna być wyobraźnia jego właściciela. Dawniej meble i inne drewniane przedmioty malowano jedynie tak, aby podkreślić ich naturalny kolor, później zaczęto wdrażać nieco bardziej kolorowe rozwiązania — pojawiły się żółcie, zielenie i błękity. Wtedy jednak nikt nie pomyślałby, że drewno można pomalować tak, aby wyglądało ono jak metal. Dziś wiemy, że srebrne farby do ścian mogą w niezwykły sposób podkreślić indywidualny charakter każdego wnętrza.

  Srebrna farba do drewna a konserwacja przedmiotów

  Warto wiedzieć, że srebrna farba do drewna nie tylko nadaje mu walorów estetycznych, ale wpływa także na jego funkcjonalność. Otóż właściwości tworzonej przez nią powłoki malarskiej w pozytywny sposób wpływają na jakość surowca oraz na to, że wolniej się on wyniszcza. Najlepszy impregnat do drewna to taki, który pozostaje obojętny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, gwałtowne zmiany temperatur oraz promieniowanie UV. Co więcej, stanowi on skuteczną barierę dla owadów mogących zalęgnąć się w jego wnętrzu. To ostatnie okazuje się szczególnie ważne, jeśli chodzi o zagadnienie takie jak konserwacja drewna na zewnątrz, gdzie jego powierzchnia jest szczególnie narażona na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego.

  Liczba dostępnych możliwości, jeśli chodzi o produkty takie jak impregnat do drewna i kolory, w jakich występuje, jest na tyle duża, że wielu konsumentów ma poważny problem z podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej. W takich sytuacjach najlepszą z możliwych opcji wydaje się ta zakładająca skonsultowanie się w tej sprawie ze specjalistą. Fachowców tego typu można spotkać np. w Studiu Farb Pigmentologia, które mieści się na warszawskim Wilanowie, konkretnie przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. Zatrudniony tam personel pozostaje do dyspozycji interesantów i chętnie pomoże im w dokonaniu najlepszego wyboru. Warto pamiętać, że opcji jest tyle, że każdy z pewnością zdoła znaleźć propozycję będącą stuprocentowym odzwierciedleniem własnych potrzeb.

  Farba srebrna, lakier, czy impregnat do drewna?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki impregnat do drewna jest najlepszy. Srebrna farba do drewna oraz lakier stanowią równie dobre rozwiązanie. Wszystko w obrębie tego tematu jest uzależnione od indywidualnych potrzeb każdego klienta oraz tego, jakie drewno ma być pokryte środkiem konserwującym. Inne substancje stosuje się bowiem do mebli, a inne do ram okiennych oraz skrzydeł drzwiowych.

  Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, jeśli chodzi o zakup, powinien poradzić się fachowca. Pracownicy Studia Farb Pigmentologia czekają na interesantów. Wspólnie z pewnością uda się odnaleźć opcję, która okaże się atrakcyjna dla konkretnego klienta. Wystarczy odrobina determinacji i zaangażowania. Asortyment punktu jest tak duży, że na pewno znajdzie się w nim odpowiedni produkt malarski.

  Jak co miesiąc w Parku Przemysłowym Łomża, przy porannej kawie spotkali się łomżyńscy przedsiębiorcy, żeby tym razem posłuchać o możliwościach finansowania biznesu ze środków unijnych, zarówno w formie dotacji, jak i pożyczek niskooprocentowanych. - W odpowiedzi na Państwa sugestie poruszamy ten temat, który pomimo, że już dobrze znany, jest ciągle bardzo ważny, szczególnie w kontekście kończącej się perspektywy finansowej – rozpoczął zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, ciesząc się z obecności na spotkaniu około 40 przedsiębiorców oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.
  Przestarzały obiekt sportowy przy Szkole Podstawowej nr 2
  Kwotę 390 tysięcy złotych dofinansowania otrzymało Miasto Łomża z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę hali sportowej i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. To kolejne wsparcie na realizację tego zadania, bo w ubiegłym roku pozyskano blisko 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.
  W Łomżyńskiej Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbył się pogrzeb 39 żołnierzy armii rosyjskiej poległych w 1915 roku, których szczątki odnaleziono podczas prac ekshumacyjnych przeprowadzonych przy budowie Drogi Wojewódzkiej nr 645 na terenie miejscowości Mątwica w gminie Nowogród. W uroczystości uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oraz ambasady Federacji Rosyjskiej.