www.gov.pl
Firma APMAPAK Sp. z o.o. Sp. k. jest pierwszą w Łomży firmą, która inwestycję realizowaną na swoich prywatnych gruntach objęła decyzją o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. - Uzyskanie decyzji o wsparciu otwiera przed nami kolejny etap naszej działalności i jest doskonałą szansą na dalszy rozwój firmy – podkreśla Marcin Truszkowski, współwłaściciel Spółki.
 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci spotkali się z seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Podczas prelekcji mundurowi przestrzegali uczestników spotkania między innymi przed oszustami działającymi metodą na tzw. „wnuczka”

 • Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością zaprasza na otwarte spotkanie z poseł Bernadetą Krynicką, które odbędzie się we wtorek 23 lipca 2019 r. o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
  W drugiej połowie sierpnia będzie realizowany kolejny mural w naszym mieście. Tym razem na budynku przy ul. Polowej 11 powstanie malowidło nawiązujące do drugiej wojny światowej, poświęcone przede wszystkim żołnierzom z 33 pułku piechoty, którzy bronili Łomży. Jego oficjalne odsłonięcie planowane jest na początku września podczas łomżyńskich obchodów 80. rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii świata.
 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci odwiedzają miejsca wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. Na spotkaniach przekazują wiedzę o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnego wypoczynku. Opowiadają także o swojej codziennej służbie, a chętni mogą zajrzeć do wnętrza policyjnego radiowozu. Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem słuchaczy.

 • Dwa filmy zobaczą łomżyńscy kinomani w ramach najbliższego weekendu z "Letnim Kinem Plenerowym". Najpierw w piątek 19 lipca o godz. 21.00 ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się projekcja belgijsko-holenderskiego dramatu muzycznego "W kręgu miłości" w reż. Felixa Van Groeningena, zaś dzień później o godz. 21.00 na Starym Rynku zostanie wyświetlony "Bohemian Rhapsody" opowiadający historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen.
  Informujemy, że zarządzeniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w dniu koncertów Wakacyjnej Trasy Dwójki w godzinach od 16.00 do 24.00 będą kursowały bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które ułatwią mieszkańcom dotarcie na muszlę koncertową oraz powrót do domu. Po zakończeniu imprezy pojawią się linie specjalne.
  W środę 24 lipca 2019 r. odbędą się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców, dotyczące rozwiązań projektowych w ramach opracowywanych dokumentacji na przebudowę ulic: Kalinowej (godz. 12:00), Magazynowej (godz. 13:00) oraz sięgacza ul. Wesołej (godz. 14:00). Spotkania odbędą się w sali 201A (II piętro) Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14).
 • Aktualności

  Sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyła zawodnikom rozegranego wczoraj „Turnieju Służb”. W przyjacielskiej atmosferze w szranki stanęło 6 drużyn. Zwycięzcy z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Łomży nadkomisarza Marka Sienkiewicza otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki, dyplomy i medale. Na koniec wszyscy zawodnicy stanęli do wspólnego zdjęcia.

 • Aktualności

  Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. W obydwu przypadkach miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 • Aktualności

  Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci podjęli pościg za sprawcami pobicia 49 - letniego mieszkańca Łomży. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn jeszcze zanim ci zdążyli opuścić miasto. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Nad rzeką Narew spotkały się służby które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W działaniach, oprócz łomżyńskich policjantów, wzięli udział ratownicy WOPR, strażacy z Grupy „Nadzieja” oraz funkcjonariusze państwowej straży rybackiej. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo

 • Aktualności

  W najbliższy poniedziałek na boisku "Orlik" przy ul. Bernatowicza rozegrany zostanie "Turniej Służb" w piłkę nożną o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Zagrają policjanci z Komendy Miejskiej w Łomży, funkcjonariusze służby więziennej Zakład Karny w Czerwonym Borze, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łomży, druhowie OSP z gminy Nowogród, ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz Grupa Ratownicza "Nadzieja" Łomża. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej - Święta Policji 2019 w Łomży. Serdecznie zapraszamy.

 • W związku z planowanymi na poniedziałek 15 lipca na godz. 10.00 pracami nad montażem konstrukcji zadaszenia Centrum Komunikacyjno-Przesiadkowego w Łomży, zamknięta może być czasowo droga biegnąca wzdłuż Miejskiej Hali Targowej – między ulicami Dworcową i Sikorskiego. Niedogodności potrwają przez okres około dwóch tygodni.
  Miasto Łomża przystąpiło do pilotażowego programu pod nazwą "Opieka wytchnieniowa". Jest on realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Wnioski na świadczenie przyjmowane będą w dniach od 15 do 31 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Dwornej 23 B.
 • Aktualności

  Trwają wakacje – szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Wielu z nas wybierze się na upragniony odpoczynek z dala od domu. Przed wyjazdem należy odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkania, domy, aby uniknąć włamań i kradzieży.

 • foto
  W środę 10 lipca 2019 roku podczas Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski został wybrany na nowego Prezesa Stowarzyszenia. Zastąpi na tym stanowisku Panią Agnieszkę Barbarę Muzyk. Wiceprezesem został Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Andrzej Stypułkowski.