śmietnik przy ulicy Dmowskiego
W czwartek 16 stycznia 2020 r. około godz. 8:20 strażnicy miejscy otrzymali informację, że w osłonie śmietnikowej przy ul. Dmowskiego może znajdować się osoba bezdomna. Wysłany na miejsce patrol znalazł nieprzytomnego mężczyznę w stanie mocnego wychłodzenia organizmu. - Strażnicy udzielili tej osobie pomocy przedlekarskiej, sprawdzili funkcje życiowe i użyli koca termicznego. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe - relacjonuje Paweł Żebrowski, Komendant Straży Miejskiej w Łomży. Do momentu przybycia karetki strażnicy na bieżąco monitorowali czynności życiowe bezdomnego mężczyzny. Został on zabrany do szpitala.
W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat mogą wybierać z szerokiej oferty proponowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W tym czasie planowane są "Ferie na lodzie", "Ferie w wodzie" oraz "Ferie kreatywne".
 • Aktualności

  Już dziś wraz z ostatnim lekcyjnym dzwonkiem, w całym województwie podlaskim, rozpoczną się upragnione przez wszystkich uczniów ferie zimowe. Aby były one beztroskie i bezpieczne łomżyńscy profilaktycy wraz z dzielnicowymi odwiedzają szkoły i placówki oświatowe na terenie powiatu i miasta, promując szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci poszukują zaginionego 47-letniego mieszkańca Starego Bożejewa. Prosimy o pomoc w jego odnalezieniu.

 • Masz innowacyjny pomysł na biznes, zgłoś się do projektu Hub of Talents 2, realizowanego w Parku Przemysłowym Łomża wspólnie z partnerami, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Termin składania wniosków do 3 cyklu naboru upływa 31 maja 2020 roku.
  We wtorek 14 stycznia piłkarze ŁKS 1926 Łomża wznowili treningi po zimowej przerwie. W pierwszych zajęciach, które odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, udział wzięło 21 zawodników.
  Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszamy na FERIE Z KULTURKĄ! W tym roku organizatorzy chcą dać dzieciom, spędzającym ferie w mieście, dużo swobody i odpoczynku, obudzić ich uśpione talenty i spożytkować energię. Na bezpłatne zajęcia nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu na nie przyjść. Zapraszamy do zapoznania się z ich szczegółowym planem.
  Oficjalne przecięcie wstęgi
  Z udziałem przedstawicieli władz samorządów odbyło się w środę 15 stycznia oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku miasta Łomża i obejścia miejscowości Konarzyce. Zadanie to zrealizowano w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą "Łomża – Śniadowo – przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 677".
  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w do spędzenia ferii zimowych na zabawie z książką i nie tylko. Zajęcia prowadzone będę w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6 A oraz w Filiach Nr 1 (ul. Polna 16), Nr 2 (ul. Ks. Anny 2) oraz Nr 4 (ul. Spółdzielcza 31).
  Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w akcji FERIE Z TEATREM 2020 w ramach, której młodzi widzowie będą mogli zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami oraz aranżacjami teatralnymi. Uczestnikom zajęć przybliżony zostanie teatr poetycki, nowoczesny, ale również zapewniona zostanie dobra zabawa dostarczająca niezapomnianych wzruszeń.
 • Aktualności

  Kolejny nieodpowiedzialny kierowca straciło wczoraj prawo jazdy. Przekroczył on prędkość na DK 61 o ponad 50 km/h. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci podsumowali miniony rok pracy i określili cele do realizacji w 2020 roku. W odprawie służbowej udział uczestniczył Komendant Miejski Policji w Łomży, naczelnicy wydziałów oraz zaproszeni goście.

 • Na terenie Urzędu Miejskiego w Łomży można wziąć udział w profilaktycznych badaniach składu ciała. Bezpłatna akcja prowadzona jest w dniach (środy) 15.01, 22.01, 29.01, 5.02, 12.02. w godzinach od 9:30 do 13:00 w holu na parterze Ratusza.
  Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży informujemy czytelników, że w dniach 15 – 31 stycznia br. Filia Nr 6 z powodu zmiany lokalu będzie nieczynna. Do nowej siedziby filii przy ul. Małachowskiego 1 lok. 3 zapraszamy od 3 lutego br.
 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci, spotkali się wczoraj z licealistami w ramach realizacji programu profilaktycznego „Mam wybór… wybieram rozsądek”. Głównym tematem zajęć były kwestie prawne wynikające z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także zjawisko demoralizacji nieletnich.

 • Aktualności

  „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” wybrzmiało na spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Kupiskach. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży uczestnicząc w zebraniu rodzicielskim chcieli uświadamiać dorosłym jakie zagrożenia, dla dzieci, niesie za sobą nawet jednorazowe użycie środka psychoaktywnego. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

 • Aktualności

  Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • Aktualności

  Policjanci z Posterunku Policji w Jedwabnem spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miejscowości Nadbory, Przytuły i Wagi. Rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas zbliżającej się przerwy w nauce. Wszystko po to, aby ferie były rzeczywiście czasem relaksu i beztroskiej zabawy.

 • Aktualności

  Wczoraj na drodze wojewódzkiej 668 w okolicach Janczewa, na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy wbiegł łoś. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala, uszkodzony został samochód, a zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej informacja o takim zagrożeniu może trafić do innych kierowców.

 • Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził dzieci w przedszkolu niepublicznym przy ulicy Sybiraków z grupami terapeutycznymi. Włodarz przeczytał najmłodszym bajkę o "Kubusiu Puchatku" i wręczył im drobne upominki.
  Ponad 126 tysięcy złotych zebrano w Łomży i Piątnicy podczas łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku w ramach WOŚP środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.