Niskopodłogowy autobus klasy MIDI o pojemności pasażerskiej 72 osób, długości 8,5 m i szerokości 2,45 m był w czwartek oglądany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz władze Łomży. Miejski przewoźnik jest zainteresowany zakupem krótszych autobusów, gdyż doskonale sprawdzają się one na wąskich osiedlowych uliczkach. Do tego ich eksploatacja jest tańsza niż kilkunastometrowych autobusów, stanowiących w większości obecny tabor MPK.
Ze wsparcia skorzystały 62 osoby z terenu miasta <a href=Łomża i okolic" />
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży odbyło się podsumowanie projektu pn. "Centrum Integracji Społecznej w Łomży szansą na lepsze jutro osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym". Jego wartość wyniosła 1 994 892,55 zł, przy dofinansowaniu 1 430 908,09 zł. Ze wsparcia skorzystały 62 osoby, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, bądź zdobywając całkiem nowy zawód.
 • Aktualności

  Policjanci wzięli udział w „Dniach otwartych” Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Na zajęciach sportowych mundurowi zaprezentowali tor przeszkód jaki obowiązuje przy procedurze naboru do służby w Policji. Przed budynkiem szkoły stanął natomiast symulator zderzeń, wykorzystywany przez mundurowych do działań profilaktycznych. Przez dwa dni stoiska policjantów cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi.

 • foto www.straz.lomza.pl
  Kwotę 100 tys. zł zamierza przekazać prezydent Mariusz Chrzanowski na rzecz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu ochrony dróg oddechowych. Wniosek w tej sprawie został skierowany pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.
  Aneta Rogalska, właścicielka Poradni Dietetycznej Perfekt Slim w gabinecie zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego
  Do Programu "Łomżyńska Karta Seniora" przystąpiła kolejna firma. Osoby starsze skorzystają po preferencyjnych cenach z usług Poradni Dietetycznej Perfect Slim.
  foto www.ms.gov.pl
  Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1500 punktów darmowej pomocy i poradnictwa. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w 2015 roku przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Na temat funkcjonowania tego typu punktów w Łomży prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał 19 marca br. z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro i wiceministrem Patrykiem Jakim.
  W dniu 25 kwietnia 2019 roku o godz. 9:00, w Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży (ul. Ks. Anny 18) odbędą się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Zgłoszenia do 31 marca br. w formie pisemnej należy przesłać do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży (ul. Polna 16) lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  Ramy rowerowe dedykowane do montażu silnika elektrycznego, pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, zaawansowany, bateryjny rejestrator przepływu gazu – to między innymi te rozwiązania zdobyły w zeszłym roku nagrody w rankingu Innowacje 2017. Ponadto w kategorii Usług kapituła doceniła platformę seed house z zastosowaniem sztucznej inteligencji analizującej w oparciu o dane z Internetu pomysł na biznes klienta. Celem rankingu jest pokazywanie nowych trendów na naszym rynku oraz kreatywności mieszkańców województwa Podlaskiego.
  Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski powołał Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na nową kadencję samorządu. W jej skład weszło 12 członków, a pracom będzie przewodniczył Robert Grzymała.
 • Aktualności

  Policjanci wzięli udział w „Dniach otwartych” Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Na zajęciach sportowych mundurowi zaprezentowali tor przeszkód jaki obowiązuje przy procedurze naboru do służby w Policji. Przed budynkiem szkoły stanął natomiast symulator zderzeń, wykorzystywany przez mundurowych do działań profilaktycznych.

 • Aktualności

  Na co zwrócić uwagę podczas zakupów „w sieci”, unikać nieuczciwych sprzedawców i nie dać się oszukać? Spotkanie dla uczniów szkół średnich na temat bezpieczeństwa podczas różnego rodzaju transakcji internetowych przeprowadzili dziś funkcjonariusze łomżyńskiej komendy oraz zaproszony do udziału specjalista z platformy handlowej Allegro.

 • Już w najbliższą sobotę 23 marca br., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się gala Knockout Boxing Night 6. Łomżyńska publiczność obejrzy siedem pojedynków zawodowych i jeden w formule boksu olimpijskiego. W walce wieczoru swoje umiejętności zaprezentuje Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Wydarzenie poprzedzi ceremonia ważenia, która odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 15:30 w Galerii Veneda.
 • Aktualności

  32-letni kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna nie dość, że miał w organizmie blisko 2 promile, to jeszcze kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 • Uroczyste nagradzanie najzdolniejszych uczniów
  W czwartek 14 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta Gala Prymusów. Za najlepsze wyniki w nauce zostało nagrodzonych 35 uczniów. Wszyscy mają średnią co najmniej 5,0 oraz wyróżniają się wzorowym zachowaniem. Dzieciom oraz im rodzicom pogratulował zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
  Już niedługo w Łomży mogą powstać specjalne miejsca, gdzie najubożsi mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z tzw. wspólnych lodówek. Prezydent Mariusz Chrzanowski skierował już pismo do instytucji, które mogłyby uczestniczyć w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
 • Aktualności

  Policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży rozpoczęli już służbę na wodzie. Wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej kontrolują linię brzegową Pisy i Narwi.

 • foto
  13 marca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży Starosta Lech Marek Szabłowski oraz Wicestarosta Maria Dziekońska spotkali się z Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego Stanisławem Derehajło. Celem spotkania było zapoznanie władz Województwa z kierunkami działań Powiatu Łomżyńskiego, jego problemami oraz omówienie możliwości podjęcia współpracy w najważniejszych dla Powiatu obszarach życia społeczno - gospodarczego.
  Uroczyste przekazanie sprzętu
  W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu z projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji". Do sześciu szkół z naszego miasta trafiły zestawy multimedialne i pomoce dydaktyczne. W uroczystości wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Stypułkowski.
  Dyrektor artystyczny FKWL, Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką Fryderyka. Obok kompozytor Sławomir Czarnecki
  W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się koncert Orkiestry Łomżyńskich Filharmoników "Mistrzowskie interpretacje". Podczas muzycznego wydarzenia statuetkę Fryderyka 2019 dyrektorowi Janowi Miłoszowi Zarzyckiemu przekazał kompozytor Sławomir Czarnecki. Zdobycia prestiżowego wyróżnienia pogratulował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.